כרסום גזעים בתל אביב | רמת גן | גבעתיים

גיזום עצים

כרסום גזעים

בהרבה מקרים של כריתת עצים גדולים, נשאר מעל פני השטח אזור עם הגזע או הגזעים הרחבים של העצים שנכרתו. מתחתם יש לציין קיים גוש שורשים מאסיבי, ואם לא יושמדו השורשים, סביר להניח שהעץ הזה יגדל שוב. לכן במקרים כאלה שלא רוצים שהעץ יצמח, יש צורך בפעולה שנקראת "כרסום גזעים" המונעת מהגזע לחיות ולהצמיח מחדש עץ.

רוצים לשמוע עוד?

כרסום גזעים נעשה אם לא רוצים כאמור שהעץ יגדל שוב במקרה שהשטח הופך לאתר בנייה, שהעץ "התיישב" על נקודת ביוב מרכזית, במקרים של סלילת כביש, שתילת דשא ועוד. כרסום השטח ייעשה עמוק מתחת לפני השטח ועד לשורשים כדי לבלום ולמנוע את צמיחתם.

חברת אלעד מבצעת כרסום צמחים באמצעות מיכון מודרני, חדיש החוסך זמן עבודה ומוביל לדיוק מקסימלי בכרסום עצים וזאת עד לעומק של 30 ס"מ מתחת לפני השטח.

כרסום שורשים- כי זה מה שצריך

כרסום שורשים היא פעולה ממוקדת מטרה, כאשר מבקשים "לחסל" שורשי עץ הנמצאים עמוק מתחת לגזע כרות. מה שגורם לשורשים לחיות הם למעשה אותם מי תהום ומלחים שנמצאים בתוך האדמה אליהם "כמהים" השורשים ולכן הם גם מסתעפים ומתמקמים עמוק בסמוך למקורותיהם. הבסיס של העץ נמצא בעצם בתוך האדמה והשורשים חיים ונושמים, וממשיכים לצמוח, להתרחב ולגדול גם כאשר כורתים את העץ. לכן השלב הבא במטרה להעלים את העץ לחלוטין (מכל מיני סיבות) היא כרסום שורשים שמבטיח הוצאת כל השורשים במלואם, כך שהם לא יוכלו לשוב ולצמוח יותר. בדרך כלל הסיבות לכרסום שורשים קשורות לסיבות לכריתת העץ, ולכן אחרי שכורתים אותו, יש צורך לטפל גם במה שנמצא מתחת לגדם.

למה מבצעים כרסום שורשים?

• להשלים תהליך סופי של כריתת עץ.
• למנוע מהשורשים להמשיך ולצמוח באין מפריע.
• יש שורשים של עץ כרות, שעדיין צומחים ועלולים לחדור לצינורות הביוב ואף לסתום אותם ולגרום לנזק כמו הצפות ועוד.
• הימצאות השורשים עשויה לגרום לצמח לחזור ולגדול גם אם הוא מחופה למשל בבטון, דק או כל משטח אחר.
• שורשים חשופים מהווים מכשול.
• שורשים של גדם, גוזלים מצמחים אחרים תזונה ומשאבים מהאדמה.
איך מתבצע כרסום שורשים?
כרסום שורשים נעשה באמצעות מכונה ייחודית הקרויה "מכרסמת". היא בעלת אלמנט חד מסתובב, אשר חודר עמוק לקרקע (כאמור ל-30 ס"מ עומק) והיא מסירה את ראשי השורשים. לעיתים עושים כרסום עצים וכרסום שורשים בפעולה אחת.
אם אתם זקוקים לכרסום עצים ושורשים, להשמדת גדמי עצים, אתם מוזמנים לפנות אלינו. משימה זו דורשת מיומנות, ניסיון וכן כאמור תעודות מקצועיות ומיכון ייעודי מודרני ומדויק.

אנו עושים כרסום גזעים ב:

באיזור גוש דן
רמת גן
תל אביב
גבעתיים

רוצים לשמוע עוד?

פוסטים אחרונים