כריתת עצים בתל אביב – רמת גן – גבעתיים

כריתת עצים

כריתת עצים

עצים זה תוצר נפלא של הטבע, אבל לעיתים יש צורך בכריתה שלהם מכל מיני סיבות. לצורך כריתה כזו, יש להזמין חברה שמבצעת גיזום וכריתת עצים, אשר יש לה ניסיון וקבלות בשטח תרתי משמע. כריתת עצים היא משימה שדורשת בנוסף למיומנות של בעל המקצוע עצמו, גם שימוש והקפדה על כללי הבטיחות ואחזקת ציוד תקין מתאים. בנוסף חייבת להתבצע הכריתה בצורה מקצועית ומדויקת, תוך שימת לב למבנים ולסביבה, מבלי לפגוע בהם או בעצים סמוכים וכאמור. בנוסף כריתת עצים מחייבת אישור של אגרונום הרשות המקומית. יש כבוד רב לכל עץ "ותיק" וגם צעיר שגדל וצמח לתפארת, לכן כל כריתה של עצים, מחייבת סיבות מוצדקות מאוד וכאמור, גם אישור של אגרונום עירוני.

חברת אלעד מבצעת כריתה וגיזום של עצים, באחריות ובבטיחות ועם הציוד הכי מודרני וכן מפנה את הגזם שנותר. אי פינוי עלול להוביל להטלת דו"ח על מזמין העבודה מטעם הרשות העירונית.

מתי כורתים עצים?

כריתת עצים היא לכאורה משימה "עצובה" גם לכורת עצמו. בדרך כלל אנשים שעוסקים בזה, הם דווקא אוהבי טבע מושבעים, אבל הרבה פעמים הכריתה נועדה למנוע נזק מעצים אחרים, לסיים את חייו של עץ נגוע או חולה, וגם במקרים של הסב נזק לסביבה או מסוכנות.

כריתת עצים מתבצעת גם במקרים בהם יש עץ חולה, רקוב ויש בו מזיקים שעלולים "להדביק" עצים אחרים, עץ שגדל בצורה מסוכנת, עצים שצומחים במקום שהופך לאתר בנייה, או פוגעים בתשתיות ישנות או חדשות. עצים שעלולים לקרוס וחלילה לגרום לאסון, עצים שחוסמים דרכי גישה ועוד. העבודה הזו לחלוטין כרוכה בסיכון, ולכן חובה לשכור את שירותיה של חברה המצוידת במיכון מודרני ועדכני, עם אנשי מקצוע בעל ידע בשיטות ובטכניקה של כריתת עצים, תוך שמירה על החי והסביבה. 

עצים חולים עלולים לקרוס!

ישנם עצים הסובלים ממחלות שונות ויש חובה לכרות אותם בשל כך. במקרה של דקלים למשל יש מחלה שנגרמת בגלל חיפושית "שעשתה עלייה" מהמזרח והתמקמה על הרבה מאוד עצי דקל בארץ ובעיקר באזור תל אביב. במקרה כזה למשל  יש חובה לכרות את הדקלים האלה, משום שהמחלה עלולה לגרום להחלשת העץ ולקריסתו. חדקונית הדקל מטילה את ביציה על הדקלים, מהם בוקעים גוזלים המכרסמים ופוגעים בגזע העץ.

עץ נוסף המועד בדרך כלל לכריתה בשל פגיעה בתשתיות הוא הפיקוס הידוע שנמצא בכניסה של הרבה מאוד בניינים. בדרך כלל תתבצע כריתה של פיקוס מוזנח שלא נגזם במשך הרבה זמן, והענפים שלו סבוכים וארוכים והם עלולים לפגוע בחוטי חשמל ולגרום לסכנת חיים. לעיתים גרמה הזנחה זו לגדילה "עקומה" מטה או לצמיחה מטאורית לגובה, במקרים כאלה יש סכנה לקריסת העץ ולכן עשוי האגרונום העירוני לאשר כריתה. בנוסף יש לפיקוסים תכונה לפרוש שורשים עמוקים בכמיהה למים גם לעבר מערכות אינסטלציה והם עלולים להגיע גם למערכת הביתית. חיסול השורשים הללו מחייבת כריתה מוחלטת של הפיקוס במידה ועקירת השורשים אינה מספקת, או למשל במקרה שהפיקוס יושב על נקודת ביוב מרכזית.

אנו פועלים ונותנים שירות ב:
אזור גוש דן
גבעתיים
תל אביב
רמת גן


050-5574194

רוצים לשמוע עוד?

רוצים לשמוע עוד?

פוסטים אחרונים