העתקת עצים בתל אביב | רמת גן | גבעתיים

העתקת עצים

מסתבר שכמו שיש ערך למונומנטים אדריכליים, שהופכים למבנים לשימור, כך יש ערך אקולוגי, טבעי אישי וסנטימנטלי לעצים שניטעו ע"י סבא, כשעוד הייתם בבטן. עצי תפוז שניטעו ביום מסוים לציון אירוע, השסק שניטע במעבר לבית החדש במושב, בכפר, בעיר. הזית בשדה מאחורי הבית. לעצים יש ערך סנטימנטלי ולא פחות מזה המון שנים. לזקנה וגם לוותק של עצים יש יחס של כבוד מצד "המכרים הקרובים" וגם מצד החברה. לא חייבים להיות אוהבי אדמה כדי "לכבד" עץ זקן ובא בימים ולתת לו את הכבוד הראוי. כך שיש המון סיבות מאוד טובות ומקסימות, למה אנשים מבצעים העתקת עצים ולמה שום עץ לא יכול להחליף את עץ הלימון שסבא נטע לפני 100 שנה והנכד רוצה אותו עכשיו בחצר, סוג של קרבה לשורשים תרתי משמע, בראי הדורות.

חברת אלעד מבצעת העתקת עצים בצורה הכי קלה, מכבדת וייחודית לכל עץ, תוך קבלת האישורים המתאימים להעתקתו. העתקת כל עץ בוגר, מחייבת רישיון מטעם פקיד היערות, והוא ניתן כאסמכתא עם מספר הרישיון להעתקת העץ הספציפי.


050-5574194

רוצים לשמוע עוד?

העתקת עצים בוגרים

עצים גדלים לאט אבל בטוח. תוך כמה שנים הפך השתיל הקטן לעץ בריא ומפואר המפיץ ירוק וריח בסביבה, ויש גם סיבה סנטימנטלית לנטיעה שלו, יום הולדת, חתונה, יובל לנישואין ועוד. העץ הזה מספר את סיפור המשפחה ובתודעה שלה הוא חלק ממנה. הוא הופך להיות עד לדורי דורות לשורשי המשפחה ושורשיו שלו, הוא חלק מההיסטוריה של המשפחה. הוא כמו בית הילדות. לכל אחד יש את עץ הילדות שלו שצמח והפך לבוגר "נחמד" שמתחתיו ישבה כל המשפחה בימי חול ומועד, ושם לראשונה נרקמה האהבה הראשונה. יש עצים שהמשמעות שלהם, היא הרבה מעבר לענפים ולעלים, יש להם חלק חשוב בקשרים ובמשפחה והם מצליחים להוות זיכרון חי וקיים לתקופות, זמנים ונוסטלגיה שכל משפחה שמחה להיזכר בה. לכן- לא כורתים עצים בוגרים, מקסימום מעתיקים אותם למקום אחר. ולעניין זה נאמר כי עצים בוגרים הם עצים שהגובה שלהם לפחות שני מטרים והקוטר של הגזע שלהם  בגובה של 130 ס"מ מעל הקרקע הוא לפחות 10 ס"מ.

למה מבצעים העתקה של עצים?

העתקה של עצים מתבצעת מכל מיני סיבות. יש אנשים שיש להם עץ בוגר ויקר בחצר, אבל הם מרחיבים את הבית שכולל גם את שטח העץ, ולכן הם חייבים להעתיק אותו למקום אחר. יש עצים שהיו בחצר הבית של ההורים והילדים רוצים אותם בחצר שלהם ליופי, נוי ולמען הזיכרונות. יש אנשים שרוצים כבר עצים בוגרים בחצר, כי הם עשו גינה חדשה וכל העצים עוד שתילים רכים. אבל יש גם סיבות פחות סנטימנטליות שקשורות בנזק שהעץ הקיים גורם, כמון קרבה למבנה, הסתעפות מסוכנת לכיוון חוטי חשמל והתפשטות לעבר מערכת אינסטלציה או ביוב.

צריכים להעתקת עצים? לכו על אנשי מקצוע מהשורה הראשונה

העתקת עצים היא כמו "הובלה" וכידוע לא תמיד הובלות מסתיימות טוב. לפעמים נשבר משהו, נפל משהו, נשרט, השתפשף בקיצור- יש נזקים. אבל כאשר עושים העתקת עצים, אין דבר כזה נפל ונשבר, ולכן אם אתם רוצים לבצע העתקת עצים, אתם חייבים להזמין את השירות הזה רק אצל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שיעתיקו את הדולב היקר שלכם למקום החדש ולא יגרמו לו כל נזק, כי לדולב הזה יש היסטוריה וקשר שאין לשום דולב אחר בשום משתלה ולכן חשוב מאוד שהוא ימשיך להתפתח ולצמוח גם אחרי שהוא "עובר דירה".

אנו עושים העתק עצים באזורים הבאים:

גוש דן
תל אביב
רמת גן
גבעתיים

רוצים לשמוע עוד?

פוסטים אחרונים